Twilite

Twilite
Rodzaj muzyki:
Miasto:
Poznań/Biskupiec
Utworów:
2
Oglądany:
4413 razy
iDesk:
Założenie konta:
18 września 2009
Ostatnia aktualizacja:
28 marca 2011
Twilite to akustyczny duet z Polski, który tworzą Paweł Milewski i Rafał Bawirsz.

Bardzo długo nazwa zespołu była kojarzona z Irlandią. To właśnie tam w 2006 roku muzycy osiedli po kilku miesiącach wspólnego „grania” – internetowej współpracy kompozytorskiej, kiedy to jeden z nich mieszkał w Biskupcu a drugi w Krakowie. Kilka powstałych jeszcze przed wyjazdem na Zieloną Wyspę utworów zasiliło profil Myspace.com/twilitemusic.

W Dublinie członkowie zespołu rozpoczęli regularne akustyczne sesje. Nagrane w domowych warunkach utwory udało im się dzięki pomocy kilku życzliwych osób (jak Piotr Maciejewski) zamieścić na płytach drugiej („How can you sleep”) i trzeciej („Disobey”) edycji ‘Trójkowej Offensywy’ Piotra Stelmacha oraz internetowej kompilacji bloga Don’t Panic We Are From Poland vol.2 („All you need”).

W maju 2008 r., zauważeni i zaproszeni przez braci Kapsa z Contemporary Noise Quintet, Milewski i Bawirsz nagrali w Electric Eye Studio materiał na debiutancki album „Bits & pieces”, który jest zbiorem kompozycji z ostatnich dwóch lat przebywania muzyków w Dublinie. W listopadzie 2008 roku zespół zagrał koncert promujący płytę w studiu koncertowym im. Agnieszki Osieckiej, był on transmitowany na antenie radiowej „Trójki”. Płyta „Bits & pieces” ujrzała światło dzienne 24 stycznia 2009 r.

Obecnie muzycy żyją i tworzą w Polsce. W maju 2010 została udostępniona do darmowego ściągnięcia „Else” EP, której realizatorami i producentami są Piotr Maciejewski (Muchy, Drivealone) oraz Maciej Frycz, dzięki którym muzyka Twilite nabrała nowych brzmień i barw.

Nowy album TWILITE zatytułowany “Quiet Giant” potwierdza, że rację mieli ci, którzy po cichu szeptali, że ten skromny duet to największa nadzieja polskiej akustycznej piosenki. Przez ostatni rok zespół zdobywał coraz szersze uznanie, grywając u boku Adama Nowaka i jego RAZ DWA TRZY czy poprzedzając koncerty zagranicznych gwiazd: JOSE GONZALEZA i THE WHITEST BOY ALIVE. W międzyczasie w zaciszu warmińskiej prowincji rodził się “cichy gigant”.
“Quiet Giant” to album, który bez ostentacji, z nieśmiałym wdziękiem łączy to, co dobre na świecie i piękne lokalnie. Popowe harmonie świetnie wybrzmiewają w kameralnej aurze, liryczne brzmienie trąbki (znakomity Maciej Fortuna) i klarnetu pięknie współgrają ze słowiańską melancholią.

Gościnne na nowym albumie polskiego duetu pojawia się Billie Lindahl aka PROMISE AND THE MONSTER - wschodząca gwiazda szwedzkiego neo-folku, znana z nagrań dla wytwórni JOSE GONZALEZA - Imperial. "Fire", singiel promujący płytę, spotkał się z dużym odzewem na polskim MySpace, zaś teledysk Polaków trafił też na główne strony serwisu we Francji, Turcji i Grecji.

Linki:
http://twilite.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/twilitemusic
http://www.youtube.com/watch?v=1yX_kNfCOYA - teledysk do "Fire"

Management, booking:
Michał Michalski, mih@againstthebeat.com, +48 510 133 895

Fani

 • DZ ZOOM

  Miasto: Wawa

   

 • achu

  Miasto: Świecie

   

 • ZGON

  Miasto: Wronki

   

  To jest grupa co ożywi nawet trupa! Nie interesują nas obrazy...

 • Mateusz Jarosz

  Miasto: Kraków

   

  Piszę muzykę. Potem ją gram i śpiewam. http://mateuszjarosz.pl...

 • sublim

  Miasto: żywiec

   

  -----------------------------------------------------------------------------...

 • Other Center - Portal muzyczny Tarnów nowości muzyczne 2014 wydarzenia newsy mp3

  Miasto: Skrzyszów / Tarnów /...

   

  O NAS: Portal muzyczny i forum www.othercenter.pl Kontakt:...

 • Fan i maniak

  Miasto: Zabiniec

   

  Lubie prawie każdy gatunek muzyki, byle przyzwoita była! Hihi...

 • Kapela ŚREDZIOKI

  Miasto: Środa Wielkopolska

   

  Kapela podwórkowa ŚREDZIOKI - muzyka biesiadna, taneczna, ale nie tylko....

 • a_ton

  Miasto:

   

  Zachęcam do odwiedzenia profili Wykonawców, których utwory, za ich...

 • Moment

  Miasto: Ostrzeszów