Twilite

Twilite
Rodzaj muzyki:
Miasto:
Poznań/Biskupiec
Utworów:
2
Oglądany:
4413 razy
iDesk:
Założenie konta:
18 września 2009
Ostatnia aktualizacja:
28 marca 2011
Twilite to akustyczny duet z Polski, który tworzą Paweł Milewski i Rafał Bawirsz.

Bardzo długo nazwa zespołu była kojarzona z Irlandią. To właśnie tam w 2006 roku muzycy osiedli po kilku miesiącach wspólnego „grania” – internetowej współpracy kompozytorskiej, kiedy to jeden z nich mieszkał w Biskupcu a drugi w Krakowie. Kilka powstałych jeszcze przed wyjazdem na Zieloną Wyspę utworów zasiliło profil Myspace.com/twilitemusic.

W Dublinie członkowie zespołu rozpoczęli regularne akustyczne sesje. Nagrane w domowych warunkach utwory udało im się dzięki pomocy kilku życzliwych osób (jak Piotr Maciejewski) zamieścić na płytach drugiej („How can you sleep”) i trzeciej („Disobey”) edycji ‘Trójkowej Offensywy’ Piotra Stelmacha oraz internetowej kompilacji bloga Don’t Panic We Are From Poland vol.2 („All you need”).

W maju 2008 r., zauważeni i zaproszeni przez braci Kapsa z Contemporary Noise Quintet, Milewski i Bawirsz nagrali w Electric Eye Studio materiał na debiutancki album „Bits & pieces”, który jest zbiorem kompozycji z ostatnich dwóch lat przebywania muzyków w Dublinie. W listopadzie 2008 roku zespół zagrał koncert promujący płytę w studiu koncertowym im. Agnieszki Osieckiej, był on transmitowany na antenie radiowej „Trójki”. Płyta „Bits & pieces” ujrzała światło dzienne 24 stycznia 2009 r.

Obecnie muzycy żyją i tworzą w Polsce. W maju 2010 została udostępniona do darmowego ściągnięcia „Else” EP, której realizatorami i producentami są Piotr Maciejewski (Muchy, Drivealone) oraz Maciej Frycz, dzięki którym muzyka Twilite nabrała nowych brzmień i barw.

Nowy album TWILITE zatytułowany “Quiet Giant” potwierdza, że rację mieli ci, którzy po cichu szeptali, że ten skromny duet to największa nadzieja polskiej akustycznej piosenki. Przez ostatni rok zespół zdobywał coraz szersze uznanie, grywając u boku Adama Nowaka i jego RAZ DWA TRZY czy poprzedzając koncerty zagranicznych gwiazd: JOSE GONZALEZA i THE WHITEST BOY ALIVE. W międzyczasie w zaciszu warmińskiej prowincji rodził się “cichy gigant”.
“Quiet Giant” to album, który bez ostentacji, z nieśmiałym wdziękiem łączy to, co dobre na świecie i piękne lokalnie. Popowe harmonie świetnie wybrzmiewają w kameralnej aurze, liryczne brzmienie trąbki (znakomity Maciej Fortuna) i klarnetu pięknie współgrają ze słowiańską melancholią.

Gościnne na nowym albumie polskiego duetu pojawia się Billie Lindahl aka PROMISE AND THE MONSTER - wschodząca gwiazda szwedzkiego neo-folku, znana z nagrań dla wytwórni JOSE GONZALEZA - Imperial. "Fire", singiel promujący płytę, spotkał się z dużym odzewem na polskim MySpace, zaś teledysk Polaków trafił też na główne strony serwisu we Francji, Turcji i Grecji.

Linki:
http://twilite.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/twilitemusic
http://www.youtube.com/watch?v=1yX_kNfCOYA - teledysk do "Fire"

Management, booking:
Michał Michalski, mih@againstthebeat.com, +48 510 133 895
 • silence

  2012-02-02 08:43

  Jeżeli są Państwo zainteresowani kompleksową produkcją albumu muzycznego bądź singla w naszym przedsiębiorstwie Ambitrecords to prosimy o kontakt mailowy na
  contact@silenceproducer.com. W tytule maila proszę o wpisanie
  "ambitrecords-Z.P."Nazwa zespołu"". Pozdrawiamy

 • DZ ZOOM

  2011-11-09 14:36

  Jest super, ale szczypta elektro nie zawadziłaby.

 • Andrzej Poliwka

  2011-06-09 13:00

  Pozdrawiam cieplutko i zapraszam do mnie na profil :)

 • sublim

  2011-04-01 20:06

  Gratulujemy płyty!
  Pozdrawiamy,

  sublim

 • Zapraszamy do naszego muzycznego konkursu > artystów/solistów/zespoły + wszystkich fanów dobrej polskiej muzyki!

  czytaj > http://othercenter.muzzo.pl

  Spieszcie się, został ostatni tydzień!

  O.C
  ww.othercenter.pl

 • AJMI

  2011-03-31 11:49

  Siema, sprawdź rap w kobiecym wykonaniu ; )
  Pzdr.

 • Młodzi Wykonawcy

  2011-03-29 18:34

  Bardzo dobra twórczość!
  Młodzi Wykonawcy szukają takich wykonawców !
  Wejdź na www.mlodziwykonawcy.pl
  Zapraszam! : ))

 • eco

  2011-03-29 07:48

  Umarłem i jestem w niebie ;)
  Genialnie!

 • Fan i maniak

  2011-03-28 16:38

  świetny klimat. Bardzo dobra twórczość. Rzeczywiście wasze popowe harmonie świetnie wybrzmiewają w takiej kameralnej aurze. Bardzo ciekawe i niebywałe jak na Polaków klimaty. powodzenia!

  yo!

 • GraZKA

  2009-10-29 12:14

  Z ogromną przyjemnością informuję, że zostaliście wpisani na listę „Ulubieńcy Grupy” na stronie http://muzzo.pl/grupa/poszukiwacze,9076 :)
  Serdecznie gratulujemy :) ...ra... – „Posłaniec Poszukiwaczy”