Twilite

Twilite
Rodzaj muzyki:
Miasto:
Poznań/Biskupiec
Utworów:
2
Oglądany:
4413 razy
iDesk:
Założenie konta:
18 września 2009
Ostatnia aktualizacja:
28 marca 2011
Twilite to akustyczny duet z Polski, który tworzą Paweł Milewski i Rafał Bawirsz.

Bardzo długo nazwa zespołu była kojarzona z Irlandią. To właśnie tam w 2006 roku muzycy osiedli po kilku miesiącach wspólnego „grania” – internetowej współpracy kompozytorskiej, kiedy to jeden z nich mieszkał w Biskupcu a drugi w Krakowie. Kilka powstałych jeszcze przed wyjazdem na Zieloną Wyspę utworów zasiliło profil Myspace.com/twilitemusic.

W Dublinie członkowie zespołu rozpoczęli regularne akustyczne sesje. Nagrane w domowych warunkach utwory udało im się dzięki pomocy kilku życzliwych osób (jak Piotr Maciejewski) zamieścić na płytach drugiej („How can you sleep”) i trzeciej („Disobey”) edycji ‘Trójkowej Offensywy’ Piotra Stelmacha oraz internetowej kompilacji bloga Don’t Panic We Are From Poland vol.2 („All you need”).

W maju 2008 r., zauważeni i zaproszeni przez braci Kapsa z Contemporary Noise Quintet, Milewski i Bawirsz nagrali w Electric Eye Studio materiał na debiutancki album „Bits & pieces”, który jest zbiorem kompozycji z ostatnich dwóch lat przebywania muzyków w Dublinie. W listopadzie 2008 roku zespół zagrał koncert promujący płytę w studiu koncertowym im. Agnieszki Osieckiej, był on transmitowany na antenie radiowej „Trójki”. Płyta „Bits & pieces” ujrzała światło dzienne 24 stycznia 2009 r.

Obecnie muzycy żyją i tworzą w Polsce. W maju 2010 została udostępniona do darmowego ściągnięcia „Else” EP, której realizatorami i producentami są Piotr Maciejewski (Muchy, Drivealone) oraz Maciej Frycz, dzięki którym muzyka Twilite nabrała nowych brzmień i barw.

Nowy album TWILITE zatytułowany “Quiet Giant” potwierdza, że rację mieli ci, którzy po cichu szeptali, że ten skromny duet to największa nadzieja polskiej akustycznej piosenki. Przez ostatni rok zespół zdobywał coraz szersze uznanie, grywając u boku Adama Nowaka i jego RAZ DWA TRZY czy poprzedzając koncerty zagranicznych gwiazd: JOSE GONZALEZA i THE WHITEST BOY ALIVE. W międzyczasie w zaciszu warmińskiej prowincji rodził się “cichy gigant”.
“Quiet Giant” to album, który bez ostentacji, z nieśmiałym wdziękiem łączy to, co dobre na świecie i piękne lokalnie. Popowe harmonie świetnie wybrzmiewają w kameralnej aurze, liryczne brzmienie trąbki (znakomity Maciej Fortuna) i klarnetu pięknie współgrają ze słowiańską melancholią.

Gościnne na nowym albumie polskiego duetu pojawia się Billie Lindahl aka PROMISE AND THE MONSTER - wschodząca gwiazda szwedzkiego neo-folku, znana z nagrań dla wytwórni JOSE GONZALEZA - Imperial. "Fire", singiel promujący płytę, spotkał się z dużym odzewem na polskim MySpace, zaś teledysk Polaków trafił też na główne strony serwisu we Francji, Turcji i Grecji.

Linki:
http://twilite.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/twilitemusic
http://www.youtube.com/watch?v=1yX_kNfCOYA - teledysk do "Fire"

Management, booking:
Michał Michalski, mih@againstthebeat.com, +48 510 133 895
 • a_ton

  2009-10-25 17:58

  Miałem nie pisać tego komentarza bo właściwie co można tu jeszcze dodać kiedy to wszystko co miałbym do powiedzenia powiedzieli inni. Pozostaje jedynie wpisać do fanów i potwierdzić oficjalnie żew mojej opinii to super duet przerastający miejscami swoje znane odpowiedniki.

 • Terapia

  2009-10-25 10:00

  Pozdrowienia z Bielska, gdzie niedawno daliście świetny koncert:)

 • Redakcja Muzzo

  2009-10-25 09:58

  Witamy!

  Z przyjemnością informujemy, że redakcja serwisu Muzzo.pl wybrała Was Wykonawcą dnia.
  Z tego tytułu w dniu dzisiejszym Wasz profil prezentowany jest na stronie głównej serwisu.

  Gratulujemy profilu i życzymy dalszych sukcesów.

  Zespół redakcyjny serwisu Muzzo.pl

 • Lions Heart

  2009-10-25 07:17

  Czesc !! Szkoda ze Was nie poznalem wczesniej ..fajna muza.. pozdrawiam z Dublina ;) - Kris

 • Didoemorock

  2009-10-18 00:20

  świetna muzyka bardzo fajny klimat;) "take what u want" kojarzy mi się z jednym utworem z rodem lat 70, jestem pod wrażeniem;) " The Messenger" świetne;) świetny klimat
  niepowtarzalne głosy ;)
  Jesteście świetni;)
  Gratuluję i życzę Wam sukcesów;)

 • GraZKA

  2009-10-16 07:52

  Nooo i odpadłam ... Kameralny klimat, gitary, głosy ... po prostu pięknie !!! I tak sobie "siedzę" u Was i - cytując za Eon''em - również zadaję sobie pytanie: jak tak mało może dawać tak dużo ? Słuchać Waszej muzyki to ... mmm ... ogromna przyjemność !!!
  Każdy dźwięk przemyślany i dopieszczony z niesłychaną starannością i to jest najlepsza recepta na stworzenie szczególnej, magicznej siły, która pozwala oderwać się od rzeczywistości ... Daję się więc porwać ...
  Serdecznie pozdrawiam :) i słucham, słucham ...
  ...ra...

 • robiK

  2009-10-15 19:14

  Panowie, brak mi slow. KLASA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Dzisiaj to zadkosc cos takiego posluchac !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  BRAWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • DariuszPielacinski

  2009-10-15 14:38

  Witam „Twilite” . Popędzony jednym z luźnych skojarzeń związanych częściowo z Simon&Garfunkel popędziłem z ogromną Ciekawością zaspokojenia Stanu ducha.
  To co zastałem przykuło mnie na dłuższą chwilę i bardzo chętnie posiedzę przy tych zaledwie 4 numerach bo chciałoby się więcej i więcej.
  „Faces” i „ the mesenger” mocno mnie przykuły do fotela i w ospałym stanie wirowałem sobie z Myślami. To wasze numery słucham to „scarborough fair” to wasze to -„America” to wasze to nagle do Extreme „More than words”.
  Wielkie dzięki za ten kawałek Muzzo z tak obecnie nietypowym Nurtem który jakby już tylko z starych wyciąganych i odkurzanych płyt mógłby człowiek sobie wyciągnąć i powspominać Muzę jaka znika na rzecz coraz bardziej elektronicznych bajerów. Po prostu Gitara i Wokal i czego chcieć więcej...
  Pozdrawiam
  Darek

 • Łukasz Okoński

  2009-09-27 18:08

  pozdrawiam z Bydgoszczy.

 • RobGitarnik

  2009-09-25 14:19

  świetnie!!!
  Witam Serdecznie i Zapraszam na Mój Profil :)
  Pozdrawiam RobGitarnik